Bulvár

Gulyás Gergely keményen visszavágott a parlamentben, miután Magyar belengette a „tisztítótűz-műveletet”

𝗚𝘂𝗹𝘆𝗮́𝘀 𝗚𝗲𝗿𝗴𝗲𝗹𝘆 𝗿𝗲𝗮𝗴𝗮́𝗹𝘁 𝗠𝗮𝗴𝘆𝗮𝗿 𝗣𝗲́𝘁𝗲𝗿 𝗯𝗲𝗷𝗲𝗹𝗲𝗻𝘁𝗲́𝘀𝗲́𝗿𝗲

Gulyás Gergely borított a parlamentben, miután Magyar Péter belengette a „tisztítótűz-műveletet”. Magyar Péter hétfőn a parlamentben beszélt a tervezett lépéseiről, amelyek között a Vagyonvisszaszerzési Hivatal és az Alaptörvény-módosítás is szerepelne. Azt mondta, ezek lennének Magyarország felszabadításának első lépései. Konkrét javaslatot egyelőre nem nyújtottak be az Országgyűlésnek, és az sem ismert, hogy bármilyen ügyben tettek-e már feljelentést, de Magyar Péter több részletet is elárult a tervezett elszámoltatásról.

𝗚𝘂𝗹𝘆𝗮́𝘀 𝗚𝗲𝗿𝗴𝗲𝗹𝘆 𝗸𝗲𝗺𝗲́𝗻𝘆 𝘀𝘇𝗮𝘃𝗮𝗸𝗸𝗮𝗹 𝗸𝗲𝘇𝗱𝘁𝗲 𝗮 𝗿𝗲𝗮𝗸𝗰𝗶𝗼́𝘁

Gulyás Gergely, a Fidesz frakcióvezetője a parlamenti felszólalásában élesen bírálta Magyar Pétert, és arra emlékeztette, hogy korábban éveken át támogatta az Orbán-kormányt. A politikus így kezdte reakcióját:

„Miniszterelnök úr, sok mindenről beszélt, bár nem az eddigi legnagyobb, hanem a legrosszabb beszédét hallhattuk. Nem beszélt fontos dolgokról. Elfeledkezett arról, hogy miért támogatta az Orbán-kormányt tizennégy éven keresztül. Vélhetően nem azért, mert nem rendelkezett a tisztánlátás minimális képességével sem. Vélhetően azért, mert ön is tudja, hogy ez az időszak Magyarország elmúlt száz évének a legsikeresebb időszaka volt.”

Közben Forsthoffer Ágnes azt kérte, hogy bekiabálásokkal ne zavarják a felszólalót.

𝗔 𝟭𝟰 𝗲́𝘃𝗲𝘀 𝗙𝗶𝗱𝗲𝘀𝘇-𝘁𝗮́𝗺𝗼𝗴𝗮𝘁𝗮́𝘀𝘁 𝗶𝘀 𝗳𝗲𝗹𝗲𝗺𝗹𝗲𝗴𝗲𝘁𝘁𝗲

Hirdetés

Gulyás Gergely szerint Magyar Péter arra nem kapott felhatalmazást, hogy „vállalhatatlanul, durván, brutálisan sértegessen” képviselőket. Úgy fogalmazott, hogy a kollektív bűnösség elve a 𝗫𝗫. századot idézi, és szerinte az ilyen hangnem megszünteti az értelmes politikai párbeszéd lehetőségét. Gulyás Gergely ismét emlékeztette Magyart arra, hogy 𝟭𝟰 éven keresztül a Fideszt támogatta, majd ezt mondta:

„Ami a maffiával összetéveszteni a volt kormánypártokat, az megszünteti az értelmes politikai párbeszéd lehetőségét. Egy tömeggyilkos közösséggel összehasonlítani Magyarországon négyszer egymást követen szabadon választott kormányát, amelyet tizennégy éven keresztül ön is támogatott, az józan ésszel felfoghatatlan. Ez szégyen, és az is szégyen, hogy a képviselőcsoportja nem visszafogja ebben. Ön nem a maffiával küzd, hanem diktatúrát épít. Megválasztott közjogi tisztségviselők mandátumát akarja lerövidíteni. Az, hogy önnek a köztársasági elnök személye vagy a szerepfelfogása nem tetszik”

𝗔 𝘁𝗶𝘇𝗲𝗻𝗸𝗲́𝘁 𝗲́𝘃𝗲𝘀 𝗸𝗼𝗿𝗹𝗮́𝘁𝗿𝗼́𝗹 𝗲́𝘀 𝗦𝘂𝗹𝘆𝗼𝗸 𝗧𝗮𝗺𝗮́𝘀𝗿𝗼́𝗹 𝗶𝘀 𝗯𝗲𝘀𝘇𝗲́𝗹𝘁

Gulyás Gergely megjegyezte:

„Örülök, ha a tizenkét éves korlátot bevezeti, akkor szabadulok az itteni kötelezettségeim alól. Időben szóljanak, mert ez már a tizenhetedik év, nehogy öt év fizetését még vissza is kelljen adnom, bár szeretném jelezni, hogy ebben az országban Tisza Kálmán negyven évig volt képviselő.”

A Kúria elnökének tervezett leváltásáról is beszélt, és példaként Györgyi Kálmánt említette, akit szerinte mindenki elfogadott kiváló legfőbb ügyészként, pedig előtte egyetlen napig sem volt ügyész. Gulyás Gergely azt is leszögezte, hogy Sulyok Tamás nem pártpolitikusként lett köztársasági elnök, és több európai példa is van arra, hogy az Alkotmánybíróság elnökéből államfő legyen. A felszólalás végén azt is megjegyezte, hogy kiderült, csak „kamu Zsolti bácsi ügy van”.

forrás

Hirdetés: