Nagyvilág

Egy csapat tinédzser a tóba dobott egy 12 éves fiút, miközben azt kiáltotta „Nem tudok úszni!”

Megrázó felvétel: a vízbe hajítottak egy 12 éves fiút

Komoly felháborodást váltott ki Ausztráliában egy közösségi médiában terjedő videó, amelyen egy 12 éves fiú kétségbeesetten próbálja elkerülni, hogy egy idősebb tinédzser a vízbe dobja. A felvételen jól hallható, amint a gyermek többször is azt kiabálja: „Nem tudok úszni!”, ennek ellenére a nála jóval nagyobb fiú felemeli és a tóba hajítja, miközben a körülötte állók nevetnek.

Az eset Brisbane déli részén, a Forest Lake Amphitheatre közelében történt. A Queenslandi Rendőrség megerősítette, hogy vizsgálat indult, miután bejelentést kaptak a történtekről. A hatóságok közölték, hogy már felvették a kapcsolatot az érintett fiatalokkal és családjaikkal, a nyomozás jelenleg is folyamatban van.

A videón a kisfiú többször is arra kéri a nagyobb fiút, hogy hagyja abba. Hiába tiltakozik, végül a vízben köt ki. A felvétel gyorsan elterjedt az interneten, és sokan életveszélyesnek nevezték a történteket, különösen azért, mert a gyermek előre figyelmeztette társait arra, hogy nem tud úszni.

Az édesanya maga vitte gyermekét a rendőrségre

Az ügy egyik legkülönlegesebb fordulata, hogy a feltételezett elkövető édesanyja nyilvánosan bocsánatot kért a sértett családjától. Elmondása szerint, miután megismerte a történtek részleteit és látta a videót, úgy döntött, hogy fiát személyesen viszi be a rendőrségre, hogy vállalja a felelősséget tetteiért.

Az édesanya hangsúlyozta, hogy fia otthon is következményekkel szembesül, és családjuk teljes mértékben együttműködik a rendőrséggel, valamint elfogad minden további iskolai vagy jogi következményt.

Az iskola is vizsgálódik

Mivel a videón az egyik résztvevő iskolai egyenruhát visel, a queenslandi oktatási hivatal is vizsgálatot indított. Bár az incidens nem az iskola területén és nem tanítási időben történt, a hatóságok szerint az érintett diákokkal szemben fegyelmi intézkedések is szóba kerülhetnek. Emellett pszichológiai segítséget is biztosítanak az érintett gyermekek számára.

Egy pillanat is tragédiába torkollhatott volna

Vízbiztonsági szakemberek rendszeresen figyelmeztetnek arra, hogy egy olyan embert vízbe lökni, aki nem tud úszni, rendkívül veszélyes. A pánikreakció, a hirtelen hideg víz és a tájékozódás elvesztése néhány másodperc alatt életveszélyes helyzetet idézhet elő.

A rendőrség szóvivője közölte, hogy vizsgálják azt a bejelentést, amely szerint csütörtökön egy 12 éves fiút a vízbe dobtak a Brisbane déli részén található Forest Lake Amphitheatre közelében.

„A rendőrök tudnak a közösségi médiában terjedő videóról, és jelenleg kapcsolatban állnak az ügyben érintett valamennyi fiúval és családjukkal” – közölte a szóvivő.

„Az eset körülményeinek vizsgálata továbbra is folyamatban van.”

Queensland állam rendészeti minisztere, Dan Purdie kijelentette, hogy az ügy bántalmazásnak minősül.

„Semmilyen fizikai bántalmazást nem tűrünk.” – mondta.

A feltételezett elkövető édesanyja névtelenül írt a közösségi médiában arról, hogy miután szembesült a videóval és felismerte a történtek súlyosságát, fiát személyesen vitte be a rendőrségre.

„Azonnal úgy döntöttünk, hogy bevisszük őt a rendőrőrsre, hogy beismerje a történtekben való részvételét, és vállalja a felelősséget a tetteiért.”

Elmondása szerint fia már otthon is következményekkel szembesül.

„A fiamnak otthon is vállalnia kell a következményeket, és teljes mértékben fel vagyunk készülve arra, hogy az iskola vagy a jogi eljárás során felmerülő további következményeket is elfogadjuk. A felelősségvállalás fontos, és nem próbáljuk elkerülni azt.”

Az édesanya szerint összetört a szíve, amikor rájött, hogy gyermeke egy másik fiúnak félelmet, lelki megpróbáltatást és traumát okozott.

„Egyetlen szülő sem szeretné azt látni, hogy a gyermeke megsérül, és őszintén sajnálom, hogy az én fiam tettei miatt az ön fia ezt élte át.”

„Tudom, hogy egy bocsánatkérés nem teszi meg nem történtté a történteket, és nem várom el, hogy megbocsássanak.”

„Csak abban reménykedem, hogy a fiam tanul ebből, felelősséget vállal a tetteiért, és idővel jobb emberré válik.”„Most az a legfontosabb számomra, hogy a fiam felelősségre legyen vonva, ugyanakkor az is, hogy ez a helyzet ne okozzon további károkat az érintetteknek.”

Az édesanya hozzátette, hogy pontosan érti, miért váltott ki ekkora felháborodást a videó.

„Ami történt, az helytelen volt. A családunk nem próbálja eltussolni az esetet, nagyon komolyan vesszük a történteket.”

 

Hirdetés: