Videóra vették, ahogy a Dunába dobják a magyar zászlót az Erzsébet hídról
Rendőrségi eljárás indult a Dunába dobott magyar zászló miatt
Újabb zászlóval kapcsolatos incidens történt az Erzsébet hídon. A rendőrség szabálysértési eljárást indított, miután egy, a hídra kitűzött magyar zászló a Dunába került.
Az esetről videó is nyilvánosságra került. A felvételen az látható, hogy valaki eltávolít egy magyar lobogót, majd a folyóba dobja. A történtek miatt az V. Kerületi Rendőrkapitányság indított eljárást.
Az ügy előzménye, hogy néhány nappal korábban szivárványos zászlók kerültek az Erzsébet hídra. Ezeket később egy férfi leszedte és a Dunába dobta, amiről szintén videó készült. Abban az ügyben a rendőrség rongálás gyanúja miatt kezdett nyomozást, az elkövetőt pedig később gyanúsítottként hallgatták ki.
A szivárványos zászlók eltávolítása után magyar nemzeti zászlók jelentek meg a hídon. Előbb civilek és aktivisták helyeztek ki több lobogót, majd később a Mi Hazánk Ifjúsági Mozgalom is magyar zászlókat tűzött ki az Erzsébet hídra.
Nem sokkal ezután került fel az internetre az a felvétel, amelyen egy magyar zászló Dunába dobása látható. A rendőrség tájékoztatása szerint ebben az esetben szabálysértési eljárás indult.
A hatóságok szerint a két ügy jogi megítélése eltérő lehet. Míg a korábbi esetben több tucat zászló eltávolításáról volt szó, addig a mostani ügyben az okozott kár értéke nem érte el az ötvenezer forintos értékhatárt.
Hirdetés:

