Bulvár

Dagad a botrány: újabb volt fideszes polgármestert vettek őrizetbe, nem semmi a vád!!

Borul a bili: újabb volt fideszes polgármestert vettek őrizetbe, nem semmi a vád

𝗦𝘇𝗲𝗿𝗱𝗮 𝗿𝗲𝗴𝗴𝗲𝗹 őrizetbe vették Hidvégi Józsefet, Fonyód korábbi fideszes polgármesterét, akit a hatóságok 𝟳𝟮 ó𝗿á𝗿𝗮 tartanak bent. A volt városvezető fiát is kihallgatták az ügyben, őt azonban a kihallgatás után elengedték. A nyomozás a fonyódi önkormányzati cég körüli gyanús kifizetések miatt indult, amelyek a hatóságok szerint komoly kérdéseket vethetnek fel a korábbi városvezetés időszakából.

𝗔𝘇 ü𝗴𝘆 𝗮 𝗙𝗼𝗻𝘆ó𝗱𝗶 𝗩á𝗿𝗼𝘀𝗳𝗲𝗷𝗹𝗲𝘀𝘇𝘁é𝘀𝗶 é𝘀 𝗩á𝗿𝗼𝘀ü𝘇𝗲𝗺𝗲𝗹𝘁𝗲𝘁é𝘀𝗶 𝗡𝗼𝗻𝗽𝗿𝗼𝗳𝗶𝘁 𝗞ö𝘇𝗵𝗮𝘀𝘇𝗻ú 𝗞𝗳𝘁.-𝗵𝗲𝘇 kapcsolódik, amelynél már korábban is történtek hatósági intézkedések. A kaposvári bíróság 𝗮 𝗺ú𝗹𝘁 𝗵é𝘁𝗲𝗻 𝗵𝗮𝗿𝗺𝗶𝗻𝗰 𝗻𝗮𝗽𝗿𝗮 letartóztatta a cég ügyvezetőjét és egyik rokonát a somogyi főügyészség indítványára. A vádhatóság az ügyvezetőt társtettesként, különösen nagy értékre, folytatólagosan, üzletszerűen, bűnszövetségben elkövetett gazdasági csalással gyanúsította meg, míg a társa esetében a pénzmosás gyanúja is felmerült.

𝗔 𝗻𝘆𝗼𝗺𝗼𝘇á𝘀 𝗻𝗲𝗺 𝗺𝗼𝘀𝘁 𝗸𝗲𝘇𝗱ő𝗱ö𝘁𝘁, hiszen a városüzemeltető cégnél már 𝘁𝗮𝘃𝗮𝗹𝘆 𝗻𝘆á𝗿 ó𝘁𝗮 vizsgálódnak törvénytelen számlázások és kifizetések gyanúja miatt. A nyomozók több alkalommal is megjelentek a cégnél, iratokat foglaltak le, és az ügy egyre több szereplőt érinthet. A vizsgálat a 𝟮𝟬𝟭𝟵 é𝘀 𝟮𝟬𝟮𝟰 közötti önkormányzati ciklusra terjed ki, vagyis Hidvégi József utolsó polgármesteri időszakára.

𝗔 𝗴𝘆𝗮𝗻ú𝘀 ö𝗻𝗸𝗼𝗿𝗺á𝗻𝘆𝘇𝗮𝘁𝗶 𝗸𝗶𝗳𝗶𝘇𝗲𝘁é𝘀𝗲𝗸 összege a hírek szerint 𝗺𝗶𝗻𝘁𝗲𝗴𝘆 𝟭𝟱𝟬–𝟯𝟬𝟬 𝗺𝗶𝗹𝗹𝗶ó 𝗳𝗼𝗿𝗶𝗻𝘁𝗿𝗮 tehető. A legfőbb kedvezményezettek között a volt polgármester és az ügyvezető rokonai szerepelnek. Hidvégi József őrizetbe vétele újabb fordulatot jelent a fonyódi ügyben, amely már eddig is súlyos gazdasági bűncselekmények gyanújáról szólt. Az eljárás jelenleg is folyamatban van, a hatóságok pedig azt vizsgálják, pontosan kik, milyen szerepben és mekkora összegben lehettek érintettek a gyanús kifizetésekben.

forrás

Hirdetés: