Gulyás Gergely szerint Magyar Péter nem a maffiával küzd, hanem diktatúrát épit
Magyar Péter elfeledkezett arról, hogy miért támogatta az Orbán-kormányt 14 éven át – jelentette ki a Fidesz frakcióvezetője. Vélhetően azért, mert ez az időszak Magyarország elmúlt száz évének legsikeresebb időszaka volt, amikor egymillió új munkahely született, továbbá az átlagbér, a GDP és az állami vagyon is jelentősen emelkedett – mondta Gulyás Gergely.
Hozzátette: ez az oka, hogy akkoriban Magyar Péter is úgy gondolta, hogy az országnak jó, hogy jobboldali polgári kormánya van.
Kijelentette: a kormányfő nem kapott felhatalmazást erre a vállalhatatlan, durva, brutális sértegetésre, a kollektív bűnösség pedig a 20. század legrosszabb időszakát idézi. A miniszterelnöknek semmi oka, hogy így megsértse azt a közösséget, amelynek még néhány éve is a része volt. Ha a korábbi kormánypártokat és a politikai közösségüket a maffiával téveszti össze, azzal felszámolja az értelmes politikai párbeszédet – vélekedett.
Hangsúlyozta: Magyar Péter nem a maffiával küzd, hanem diktatúrát épít. Demokráciában elképzelhetetlen a visszamenőleges hatályú alkotmánymódosítás – mondta.
Kitért rá: a magyar közjogi hagyományokkal összeegyeztethetetlen a képviselői mandátum időbeli korlátozása. Azt javasolta Magyar Péternek, hogy gondolja át: jó irányba indult-e el.

