Drámai jelenetek játszódtak le Törökbálinton csütörtökön: egy fegyveres férfihez riasztották a mentőket, a TEK-et és a rendőrséget. Megszólalt a rendőrség és az Országos Mentőszolgálat is.
Április 17-én késő délután érkeztek ki nagy erőkkel a hatóságok egy törökbálinti helyszínre. A Bors információ szerint egy férfi fejbe lőhette magát. A sérülés ellenére az illető még életben volt, amikor a mentőcsapatok a megérkeztek. A mentősök küzdelmének hála sikerült stabilizálni a sebesült állapotát, akit mentőhelikopterrel a János Kórházba szállítottak.
Életveszélyes állapotban vitték kórházba
Az esettel kapcsolatban megszólalt a lapnak az Országos Mentőszolgálat kommunikációs munkatársa, Magyar Luca Zsuzsanna.
„A helyszínre több mentőegységet, köztük mentőhelikoptert is riasztottunk. A helyszínről egy férfit súlyos sérülésekkel, életveszélyes állapotban szállítottak bajtársaink kórházba.”
Egyelőre nem tudni, hogy pontosan mi történhetett, annyit azonban megerősítettek, hogy nagy számban érkeztek ki a hatóságok, a TEK mellett a Nemzeti Nyomozóiroda munkatársait is riasztották.
„Törökbálinton a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda hajtott végre helyszíni intézkedést a Terrorelhárítási Központ műveleti egységének a bevonásával. A helyszínen még jelenleg is szemle zajlik.”
A lap szerint a férfi életéért még a kórházban is harcoltak.
A sebesültet mentőhelikopterrel szállították kórházba, miután stabilizálták az állapotát / Fotó: Zsolnai Péter