Lábon álló gabona, tarló és erdő ég Pápoc külterületén, mintegy ötven hektárnyi területen – közölte a Katasztrófavédelem.
Tájékoztatásuk szerint a Vas vármegyei katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányítása mellett
a sárvári, a kapuvári, a pápai, a szombathelyi hivatásos, a répcelaki önkormányzati és a helyi, illetve a kenyeri önkéntes tűzoltók oltják a lángokat. A helyszínre tartanak további egységek is.